Šov Messija za preobrat in zmago Barce na Pizjuanu

La liga 23. Feb 201918:01 > 18:05
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Barcelona je v derbiju 25. kroga španske La Lige po velikem preobratu v gosteh odpravili Sevillo s 4:2. Glavni arhitekt nove katalonske zmage znova maestralni Lionel Messi s hat-trickom.

Barcelona je v Andaluziji prišla do zelo pomembne zmage na dvoboju, v katerem je bila dvakrat v zaostanku (1:0 in 2:1). Tudi tokrat je katalonski voz v ključnih trenutkih povlekel Lionel Messi, ki je dosegel hat-trick in podal Luisu Suarezu za končnih 2:4.

Domačini so povedli v 22. minuti. Po podaji Wissam Ben Yedderja je zadel Jesus Navas. Samo štiri minute kasneje je sledil izjemen odgovor Barcelone. Ivan Rakitić je podal iz leve strani, v osrčju kazenskega prostora pa je žogo pričakal Messi in z volejem premagal nemočnega Tomasa Vaclika.

Sevilla je tudi po zadetku Barcelone ohranila rahlo premoč, ki jo je kronala z novim zadetkom v 42. minuti. Mrežo gostov je zatresel Gabriel Mercado.

V drugem polčasu je Barcelona pod vodstvom sijajnega Messija izid spreobrnila in prišla do zmage. Argentinec je sprva v 67. minuti izid izenačil, v 85. pa zadel še tretjič in Barco popeljal v vodstvo.

Messi je v tretji minuti sodnikovega podaljška za piko na i sijajni predstavi v statistiko vpisal še podajo, ki jo je v zadetek pretvoril Luis Suarez.

Messi je na zadnjih 20 tekmah proti Sevilli v vseh tekmovanjih (od 21-ih) vselej dosegel najmanj zadetek ali podajo (21 golov, 13 podaj).