Espanyol odpravil Valladolid, Wu Lei prvič med strelci

La liga 2. Mar 201915:01 > 15:01
Alex Caparros Getty Images Sport

Nogometaši Espanyola so na tekmi 26. kroga La Lige pred svojimi navijači s 3:1 premagali Real Valladolid.

Gostitelji so tekmo začeli sanjsko. Že v 18. sekundi jih je v vodstvo popeljal Borja Iglesias, ki je dosegel najhitrejši zadetek v tej sezoni La Lige. Le minuto zatem bi lahko Espanyol povedel že z 2:0, a je Sergi Darder izgubil bitko z nekdanjim vratarjem Barcelone Jordijem Masipom.

Valladolid se je po uvodnem šoku hitro pobral in v 17. minuti izkoristil svojo prvo priložnost. Na robu kazenskega prostora je do žoge prišel Ruben Alcaraz in z natančno odmerjenim strelom premagal izkušenega Diega Lopeza. Prav domači vratar je bil v zaključku prvega dela junak Espanyola. Sergi Guardiola je v sodniškem dodatku Valladolidu priigral enajstmetrovko, a je bil Lopez po strelu Guardiole na pravem mestu.

Zapravljena priložnost je povsem potolkla Valladolid, ki je v drugem polčasu prikazal katastrofalno igro. Gostitelji so znova povedli v 55. minuti, ko je po podaji s prostega strela zadel branilec Mario Hermoso, končni rezultat pa je 65. minuti postavil kitajski zvezdnik Wu Lei, ki je na svoji peti tekmi v La Ligi prišel do prvenca na evropskih zelenicah.

Oglejte si preostale rezultate in lestvico La Lige.