Barca spet slavi v Madridu, tokrat odločil Rakitić

La liga 2. Mar 201921:44 > 21:48

Trije el clasici v zadnjem mesecu so se sklenili s prvenstvenim. Barca je na tekmi 26. kroga La Lige še drugič v tednu dni premagala večnega tekmeca in še povečala prednost pred Realom. Edini gol na tekmi je v 26. minuti dosegel Ivan Rakitić.

Prvenstveni el clasico se je začel drugače kot sredin v kraljevem pokalu. Barcelona je tokrat začelo zelo poletno, prvo priložnost pa so si kljub temu v 13. minuti pripravili gostitelji. Raphael Varane je po podaji s strani odlično skočil, a z glavo meril previsoko.

V 19. minuti so prvič zapretili tudi Katalonci. Lionel Messi je povlekel v kazenski prostor Madridčanov in krasno zaključil, a na njegovo žalost za las zgrešil vrata Thibauta Courtoisa.

Čez dobrih sedem minut pa je katalonski ponos prišel do vodstva. Z izrednim vtekavanjem je navdušil Ivan Rakitić, ki se je sam znašel pred Courtoisom, in odlično zaključil za 1:0. V 37. minuti je s prostega strela nenatančno poskusil še Messi, ki je bil nevaren še v 40. minuti, a odbite žoge ni uspel pospraviti za hrbet Courtoisa, ki je v tem primeru odlično posredoval.

V drugem polčasu so gostitelji pričakovano zaigrali bolj napadalno. V 56. in 60. minuti je neuspešno poskušal Vinicius Junior, ki ga je prvič zaustavil Marc Andre ter Stegen, v drugo pa je bil na mestu blok katalonske obrambe. V 61. minuti je Santiago Solari zamenjal Garetha Bala in v igro poslal Marca Asensia, v 76. minuti pa v igro poslal tudi odpisanega Isca. Gostitelji so bili do konca tekma podjetnejši, a nikakor niso uspeli priti do priložnosti za izenačenje.

Katalonski ponos ima zdaj na svojem računu 60 točk in Realu beži že za 12 točk.

Oglejte si preostale rezultate in lestvico španskega državnega prvenstva.

Pred tekmo ste lahko spremljali tudi studijski del na našem Facebook profilu. Z vami so bili Miha PenkoTine Zupan in Goran Obrez.