Nov šok za Oblaka, Bilbao slavi Williamsa in Kodra

La liga 16. Mar 201920:36 > 20:39
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Madridski Atletico si je v 28. krogu španske La lige privoščil nov spodrsljaj, ki ga bo do konca prvenstva v primerjavi z Barcelono težko nadoknadil. Colchonerosi so na gostovanju na San Mamesu proti Athleticu iz Bilbaa klonili z 0:2.

Da so bili gostje na San Mamesu brez prave ideje, priča podatek, da izbranci Diega Simeoneja v prvem polčasu niso niti enkrat streljali neposredno na vrata Athletica, kar se je zgodilo prvič v eri argentinskega strokovnjaka.

Domači so imeli lepo priložnost za vodstvo v 34. minuti, ko je Ibai Gomez dobro streljal po podaji Inakija Williamsa, vendar mu je veselje z odličnim posredovanjem preprečil Jan Oblak

Athletic je povedel v 73. minuti, ko se je osmega letošnjega prvenstvenega zadetka razveselil Williams. Končni izid je  85. minuti postavil rezervist Kenan Kodro.

Barcelona se lahko z zmago proti Betisu odlepi na deset točk prednosti, medtem ko se je Real mestnemu tekmecu približal samo na dve točki zaostanka.