Ovacije za Messija v gosteh: Kaj takšnega ne pomnim

La liga 18. Mar 20198:25 > 8:25
Alex Caparros Getty Images Sport

Prvi zvezdnik Barcelone Lionel Messi poudarja, da katalonski klub še ni ubranil naslova španskega prvaka, čeprav ima po 28. krogih La lige 10 točk prednosti pred madridskim Atleticom.

Povezano

V zadnjem obračunu 28. kroga La lige je Barcelona v Betisu slavila s 4:1 in prišla do 20. zmage v sezoni. Lionel Messi je bil prvo ime srečanja z 51. hat-trickom v karieri. Zaradi vsega, kar je prikazal na zelenici, so domači navijači Argentincu namenili stoječe ovacije.

“Ne spomnim se, da bi se to že, kdaj zgodilo,” je bil navdušen Messi: “Hvaležen sem navijačem. Kadarkoli gostujemo tukaj, do nas kažejo odličen odnos. Vesel sem, ker sem dosegel gole, toda še bolj me veseli, da smo zmagali. Izkoristili smo priložnost, da še dodatno povečamo prednost v prvenstvu. Vedeli smo, kaj je naredil Atletico, morali smo izkoristiti priložnost.”

Barcelona ima pred zadnjim delom prvenstva veliki 10 točk prednosti pred Atleticom in še dve več pred Realom. “Nič še ni odločeno. Imamo prednost, toda v igri je še veliko točk. Do konca moramo odigrati, kot da si še nič nismo zagotovili.”

Messi je proti Betisu prišel do 477. zmage v dresu Barcelone, kar je nov klubski rekord, samo v letošnji sezoni pa je na 37 dvobojih dosegel 39 golov in 21 podaj.