Kdo je prva želja navijačev Reala? Neymar?

La liga 22. Mar 201913:10 > 13:12
Catherine Ivill/Getty Images

Španski športni dnevnik Marca je med navijači madridskega Reala opravila anketo, katerega igralca bi si v naslednji sezoni želeli gledati v "svetem" dresu.

V anketi je sodelovalo prek 200 tisoč navijačev kraljevega kluba, ki so morali izbrati enega napadalca, organizatorja igre, defenzivnega vezista in branilca. Prepričljivo so vsak v svoji konkurenci slavili Kylian Mbappe, Eden Hazard, Paul Pogba in Matthijs de Ligt.

Mladi napadalec PSG-je je dobil kar 79 odstotkov vseh glasov in zasenčil tudi klubskega soigralca Neymarja in prvega strelca Tottenhaam Harryja Kana. Na položaju klasične “desetke” je vezist belgijske vrste in Chelseaja Eden Hazard dobil 70 odstotkov glasov, drugi na listi želja je vezist Tottenhama Christian Eriksen. Ob Francozu in Belgijcu bi navijači Reala v Madridu radi videli tudi Pogbaja iz Manchester Uniteda in mladega ranilca Ajaxa De Ligta.

Jasno je, da bo Real po zelo skromni sezoni poleti začel popolno renovacijo ključnih delov ekipe. Španski mediji pišejo, da naj bi se Florentino Perez in Zinedine Zidane zahvalila deseterice igralcev, med katerimi naj bi bili tudi Karim Benzema, Gareth Bale, Toni Kroos, Marcelo, Isco, Keylor Navas, …