Courtois: Španski mediji bi me radi pokončali

La liga 22. Mar 201919:39 > 19:40
Denis Doyle, Getty Images

Vratar madridskega Reala Thibaut Courtois je prepričan, da ga španska nogometna javnost v prvi sezoni pri kraljevem klubu pretirano napada. Belgijski vratar se trenutno zagovarja tudi zaradi velike napake na tekmi med Rusijo in Belgijo v kvalifikacijah za Euro 2020.

Zaradi slabe odločitve in nepotrebnega preigravanja je Courtois v četrtek zakuhal gol Denisa Čeriševa. Belgija je tekmo po preobratu vseeno dobila s 3:1, napaka vratarja pa je le še dodaten razlog za medijski linč člana kraljevega kluba. Za Courtoisem so sicer težki dnevi, saj se je ob povratku Zinedina Zidana na klop Real Madrida znašel med rezervisti, vlogo prvega vratarja pa je znova prevzel Keylor Navas.

Thibaut Courtois je v Real prestopil sredi lanskega poletja, ko je zapustil Chelsea. Vse od prihoda v špansko prestolnico ima velike težave, Belgijec pa je prepričan, da ga mediji ne obravnajo, kot si zasluži.

Še vedno sem prepričan, da sem eden izmed najboljših vratarjev na svetu, čeprav bi me španski mediji radi pokončali. Počutim se dobro, sem miren, dobro igram in treniram,” sporoča Courtois.

Belgijec, ki je v četrtek storil veliko napako, je prepričan, da slednji ni potrebno posvečati preveč pozornosti.

Ruski napadalec me je potisnil. Nisem imel moči, da bi žogo izbil. Naredil sem napako, a takšno je pač življenje vratarjev. Nato sem se hitro pomiril in igral svojo igro,” dodaja vratar.

Belgijo nova tekma čaka v nedeljo, ko gostuje na Cipru, prenos obračuna pa boste lahko spremljali na Sportklubu.