Messi in Suarez v podaljšku Barci priborila točko

La liga 2. Apr 201923:12 > 23:28

Villarreal, ki se sicer bori za obstanek v La Ligi je danes pred domačimi gledalci po preobratu bil vse do sodniškega podaljška na pragu zmage. Potem pa sta Leo Messi in Luis Suarez s poznima zadetkoma izvlekla točko za Barco ob remiju 4:4.

Ernesto Valverde je v tekmo 30. kroga proti Villarrealu vstopil kot je napovedal, z dokaj premešano enajsterico. Katalonci so tekmo začeli brez Lea Messija, Gerarda Piqueja in Ivana Rakitiča.

Kljub vsemu so branilci naslova odlično odprli tekmo in po samo 16. minutah že vodili z 2:0. Najprej je za vodstvo zadel Coutinho, štiri minute pozneje pa je prednost na 2:0 povišal Malcom.

Dokaj hitro, že v 23. minuti je za priključek zadel mladi Samuel Chukwueze. Slednji se je izkazal še enkrat takoj na začetku drugega polčasa, ko je prispeval asistenco za izenačujoč zadetek Toka Ekambija v 50. minuti.

Izenačenje “rumene podmornice” je pomenilo tudi reakcijo Valverdeja, ki je v igro poslal Messija. A domači se na to niso ozirali in v 62. minuti preko Iborre prišli do popolnega preobrata. Bolj se je tekma bližala koncu, bolj so bili Katalonci nervozni.

Vse skupaj pa se je zdelo odločeno v 80. minuti, ko je Carlos Bacca izkoristil odlično podajo Santija Cazorle v prazen prostor in zadel za 4:2. V 86. minuti je branilec Alvaro storil neumen prekršek in si prislužil drugi rumeni karton.

Barca je imela v zaključku številčno prednost in le to je izkoristil Messi, ki je v 90. minuti natančno izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora in svoji ekipi vlil še nekaj upanja.

Vztrajnost se je Kataloncem na koncu izplačala, saj je v zadnjem napadu na tekmi Luis Suarez po podaji s kota zadel v 93. minuti iz dokaj težkega položaja za pomembno točko Barce. Slednjo v prihodnjem krogu čaka derbi z Atletico Madridom.