La Liga: Atletico padel tudi v San Sebastianu

La liga 6. Nov 201611:13 > 11:20
:Shaun Botterill, Getty Images

Nogometaši Atletica Madrida so v 11. krogu španskega nogometnega prvenstva doživel drugi poraz. Potem, ko so Atleti pred dvema tednoma padli v Sevilli (1:0), so zdaj klonili še na gostovanju v San Sebastianu (2:0), oba gola sta padla z enajstmetrovke.

Varovanci Diega Simeoneja so že v torek v zadnji minuti sodnikovega dodatka komajda prišli do zmage nad Rostovom v ligi prvakov in si na ta način priigrali uvrstitev v osmino finala, na Anoeti pa so imeli znova težave. V prvem polčasu bi lahko gostje povedli po strelih Saula Nigueza in Kevina Gameira, a je veselje Atletom najprej preprič vratar Geronimo Rulli, potem še vratnica.

Gett Images/ Laurence Griffiths

V drugem polčasu so bili nogometaši iz Madrida kaznovani za svojo neučinkovitost; najprej je v 54. minuti po prekršku Gabija nad Yurijem Berchichejem sodnik pokazal na belo točko, izvajalec najstrožje kazni, Carlos Vela, pa je Jana Oblaka poslal v napačno stran (1:0). Simeone je poizkušal rezultat ujeti z izjemno napadalno igro, saj je na zelenico poslal še Angela Correo, Fernanda Torresa in Thomasa Teyeja, a se tudi ni izšlo.

Real Sociedad je četrt ure pred koncem prišel še do drugega zadetka z enajstmetrovke. Carlos Vela je po preigravanju padel pod prekrškom Corree, tokrat je Jana Oblaka z bele točke premagal Willian Jose. Čeprav sta imela Yannic Carrasco in Antoine Griezmann do konca še nekaj priložnosti, je vse žoge polovil domači vratar Rulli.

11. krog, rezultati:

MALAGA – SPORTING GIJON 3:2 (1:1)
Fornals 45., Ramirez 65., Santos 78.; Viguera 13., Ćop 49.

GRANADA – DEPORTIVO 1:1 (0:0)
Tyton 81./ag; Andone 64.

REAL SOCIEDAD – ATLETICO MADRID 2:0 (0:0)
Vela 54./11-m, Willian Jose 75./11-m