Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

13.04.2019 | 22.41 > 22:53

Sevilla dobila izjemno napet mestni derbi

Sevilla FC

Nogometaši Seville, ki se borijo za četrto mesto v La Ligi, so na mestnem derbiju prišli do velike zmage. Real Betis je padel s 3:2.

Sevilla

Aitor Alcalde, Getty Images

Sevilla

Začetek tekme je bil zelo miren, gostitelji pa so izkoristili že prvo priložnost. V 26. minuti se je s podajo izkazal Pablo Sarabia, gostujočega vratarja pa je ugnal Munir El Haddadi. Že čez štiri minute bi lahko prednost Seville povišal Wissam Ben Yedder, a se je Pau Lopez izkazal z obrambo. Do konca polčasa priložnosti nismo več videli, statistika ob odmoru pa je dokazala, da je bila Sevilla v napadu konkretnejša. Betis je bil sicer malenkost več pri žogi (47-53), a so domači večkrat streljali (7:3).

V drugem polčasu so gostje zaigrali zelo pogumno in hitro prišli do dveh priložnostih. V 48. minuti je po preigravanju do strela prišel Giovani Lo Celso, ki pa ga je zaustavil Tomaš Vaclik. Pet minut zatem je poskusil še Jese, Vaclik pa je bil znova na pravem mestu. Lo Celso je v 55. minuti uspel izenačiti, a je veselje Betisa trajalo le štiri minute, saj je v 59. minuti zadel Sarabia. Že v 63. minuti so si domači priigrali neulovljivo prednost. Ever Banega je lepo našel Franca Vazqueza, slednji pa je žogo poslal za hrbet Lopeza.

Betis je do konca obračuna zapravil še dve lepi priložnosti, končni rezultat pa je v 82. minuti postavil Cristian Tello, ki je le ublažil poraz zeleno-belih.

Sevilla se je z zmago prebila na četrto mesto, kjer ima dve točki in tekmo več kot Getafe.