Real in Chelsea dosegla dogovor za Hazarda, sledi Jović

La liga 18. Apr 201918:35 > 18:41
Shaun Botterill/Getty Images

Prestop belgijskega zvezdnika Edena Hazarda iz Chelseaja v Real Madrid naj bi bil po poročanju španske Marce kmalu uradno potrjen.

Kot poroča španski medij bo kraljevi klub prihod 28-letnega člana Chelseaja potrdil v prihodnjih dneh.

Blizu dogovora naj bi bile vse tri strani (Chelsea, Real in igralec), Eden Hazard pa bo z Realom podpisal šestletno pogodbo. Marca ocenjuje, da bo prestop vreden približno 150 milijonov evrov.

Marca dodaja tudi to, da je bil glavni zagovornik Hazardovega prihoda na Santiago Bernabeuu trener Reala Zinedine Zidane, ki zelo ceni belgijskega zvezdnika. Zidane je predvsem navdušen nad igralčevo hitrostjo in odličnim občutkom za prostor.

Hazard je na Stamford Bridge prišel leta 2012, ko ga je Chelsea odkupil od Lilla. V tej sezoni je v vseh tekmovanjih za modre odigral 44 tekem, na katerih je dosegel 19 golov in dodal še 12 asistenc.

Marca hkrati trdi, da Real še naprej lovi tudi člana Frankfurta Luko Jovića, ki ga je Eintracht v sredo dokončno odkupil od Benfice.

Mladi srbski napadalec naj bi premogel vse vrline, ki jih kraljevi klub išče v novem napadalcu – je odličen, mlad, relativno ugoden, ne bo konkurenca Viniciusu Juniorju, sodeluje pa lahko tudi Karimom Benzemajem.