Christian Eriksen bi rad oblekel dres madridskega Reala

La liga 18. Apr 201920:22 > 20:32
Marc Atkins/Getty Images

Le dan po zgodovinskem uspehu so lahko navijači Tottenhama v skrbeh. Zvezdnik spursov Christian Eriksen je po poročanju španskih medijev vodstvu kluba sporočil, da v primeru ponudba Real Madrida svoje pogodbe s Tottenhamom ne bo podaljšal.

Real Madrid se bo poleti lotil kompletne prenove ekipe. Na novo bodo zgradili tudi zvezno vrsto, ki so jo v šampionskih časih tvorili Casemiro, Toni Kroos in Luka Modrić. Za omenjenimi je slaba sezona, v španskem velikanu pa naj bi že vedeli, s katerimi igralci bodo spisali novo poglavje v klubski zgodovini. Mediji so v zadnjih tednih največ govorili o Francozu Paulu Pogbaju, časnik AS pa poroča, da so v Madridu veliko bolj navdušeni na sijajnim Dancem Christianom Eriskenom, ki je član Tottenhama.

AS trdi, da je direktor Tottenhama Daniel Levy omenjenega nogometaša pripravljen prodati za okroglih 100 milijonov evrov odškodnine. Razlog za visok znesek naj bi bil tudi zanimanje Manchester Uniteda, kamor pa Eriksen ne želi prestopiti. Danec naj bi Levyju že sporočil, da svoje pogodbe v primeru ponudbe Reala ne bo podaljšal.

Pred Levyjem je toraj zahtevna naloga, saj bo za igralca, ki želi prestopiti v zgolj en klub, težko iztržil zajetno odškodnino. Tottenham lahko skrbi tudi dejstvo, da lahko Erisken London leta 2020 zapusti kot prost igralec.

Real in Tottenham sta v preteklih letih že sodelovala. Kraljevi klub je iz Tottenhama pripeljal Luko Modrića in Garetha Bala, s katerima je spisal zlato obdobje v klubski zgodovini, saj je z njima osvojil tri zaporedne naslove v ligi prvakov. Bo Erisken nov nogometaš spursov, ki bo navduševal na Santiago Bernabeuu?