Espanyol dvakrat vodil, a ni premagal Levanteja

La liga 21. Apr 201913:54 > 14:09
Denis Doyle/Getty Images

Na prvi nedeljski tekmi 33. kroga La Lige je Levante gostil Espanyol. Gostje so dvakrat vodili, a so se morali na koncu zadovoljiti s točko (2:2).

Levante je tekmo začel zelo pogumno in diktiral tempo, Espanyol pa je bil v 16. minuti tisti, ki je povedel. Šlo je za krasen protinapad, ki so ga zrežirali Oscar MelendoSergi Darder in Borja Iglesias. Prav slednji se je na koncu po preigravanju podpisal pod zadetek.

Espanyol je v drugem polčasu imel še dve krasni priložnosti, a ostal brez povišanja prednosti. V 44. minuti je dvakrat v eni akciji streljal branilec Mario Hermoso, oba poskusa pa je s krasnima obrambama zaustavil domači vratar. V 45. minuti je sicer zadel Marc Roca, ki pa je zaradi igre z roko ostal brez gola. Gil Manzano je zadetek razveljavil po ogledu posnetka.

Gostje so v drugem polčasu skušali umiriti ritem igre, v 54. minuti pa prišli do priložnosti za drugi gol. Po slalomu v kazenskem prostoru je bil neuspešen Javi Puado. Po prvi zamenjavi pri Levanteju so gostitelji zaigrali bolje in v 62. minuti po prostem strelu prišli do izenačenja. Po podaji pred vrata se je z glavo odlično znašel Ruben Vezo, posojen branilec Valencie.

Veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je v 65. minuti za 2:1 zadel Marc Roca, ki je vendarle prišel do svojega prvenca v članskem nogometu. Tudi ta zadetek je sicer bil pod pregledom VAR-a, a bil na koncu upravičeno priznan. V 72. minuti so se spet razveselili domači. Po sijajni akciji in lepi podaji s peto Borje Mayorala je z roba kazenskega prostora s pravim projektilom pod prečko žogo poslal Ruben Rochina. Slednji je čez dve minuti prejel še drugi rumeni karton in si prislužil predčasno pot pod prho.

Do konca obračuna je bil Levante še naprej pogumen, a ni prišel do gola. V 84. minuti se je z obrambo izkazal Diego Lopez, ki je zaustavil prvega strelca domače ekipe Rogerja Martija. Gostje so zadnjič zapretili v 88. minuti, ko je vratnico s strani stresel Hernan Perez.

Rezultat se do konca tekme ni spremenil in Levante je prišel še do četrte točke na zadnjih šestih tekmah. Točka bo v boju za obstanek še kako pomembna.