Realov problem številka ena: Gareth Bale

La liga 22. Apr 201911:45 > 11:58
Alex Caparros/Getty Images

Nogometni klub Real Madrid se poskuša na vse načine rešiti Garetha Bala, pa ne gre tako lahko.

Trener Zinedine Zidane namreč ne računa več na Valižana, navijači mu žvižgajo, a Gareth Bale ne želi zapustiti kluba, celo pravi, da je na Bernabeu zadovoljen.

Če pogledamo, koliko zasluži, je jasno, zakaj se mu ne mudi iz španske prestolnice. Glede na pogodbo lahko ostane v Madridu še naslednje tri sezone, plača pa mu bo še narasla do 17 milijonov neto – kar znese, da bi Real za igralca, na katerega ne računa več, do leta 2022 porabil več kot 100 milijonov evrov bruto.

Bale je seveda imel veliko svetlih trenutkov v Realu, kamor je prišel leta 2013, a vseeno ni imel vidnejše vloge v ekipi in pretirane simpatije s strani publike.

Valižan je za Kraljevi klub odigral 228 tekem, dosegel 102 gola in 63 asistenc.

Čeprav so Madridčani sprva zahtevali za Bala 130 milijonov evrov odškodnine za Bala, bi ga sedaj prodali že za 70 milijonov, a težava je, da noben klub ni pokazal interesa zanj, kar niti ne čudi preveč, glede na to, da je bil v zadnjih šestih letih poškodovan kar 29-krat.