Benzema Puškašu ukradel rekord

La liga 22. Apr 201919:02 > 19:19
David Ramos/Getty Images

Francoz je dosegel osem zaporednih golov za ekipo Reala, enega več, kot jih je dosegel legendarni madžarski napadalec.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Dobra forma Karima Benzemaja se odseva v številkah. Francoz je s svojim hat-trickom na zadnji tekmi proti Athleticu iz Bilbaa dosegel že 30 zadetkov v letošnji sezoni, manjkata mu samo še dva, da izenači svoj najboljši izkupiček iz sezone 2011/12, ko je Galaktikom poveljeval Jose Mourinho.

Hkrati je Francoz presegel rekord legendarnega člana Belega baleta Ferenca Puškaša, ko je dosegel osem zaporednih golov za Real Madrid na zadnjih petih tekmah.

Niti Crisitano Ronaldo, niti Raul Gonzalez, dva najboljša strelca kluba v zgodovini, tega nista dosegla. Madžarski napadalec je do nedelje držal rekord sedmih zapordnih zadetkov iz sezone 1961/62, 57 let kasneje pa je to torej uspelo Benzemaju, ki se je zdaj zavihtel na 6. mesto najboljših strelcev v zgodovini kluba (222), za Puškašom (242), Santillano (290), Di Stefanom (308) in že omenjenima Raulom (323) in Cristianom Ronaldom (451).