Barcelona korak do potrditve naslova

La liga 23. Apr 201923:33 > 23:35
Maja Hitij, Getty Images Sport

Nogometaši Barcelone so v 34. krogu španske La lige z 2:0 na gostovanju premagali Alaves.

Katalonci imajo 80 točk, 12 več od drugouvrščenega Atletica in si naslov lahko zagotovijo že v sredo, v primeru, če Colchonerosi izgubijo proti Valenciji.

Če se to ne zgodi, lahko Barca naslov osvoji pred svojimi navijači v naslednjem krogu, ko bo igrala proti Levanteju.

Alaves je trenutno osmi s 46 točkami, enako kot jih ima Athletic Bilbao.

Tekma v Vitoriji je bila odločena v drugem polčasu. Barcelona je imela v prvem polčasu 80-odstotno posest žoge. Terensko premoč je Blaugrana izkoristila v 54. minuti. Sergi Roberto je prodrl po desni strani, podal v sredino Carlesu Aleni, le-ta pa je rutinirano zatresel mrežo.

Končni izid je v 60. minuti s strelom z bele točke postavil Luis Suarez. Enajstmetrovki je botrovalo igranje z roko v kazenskem prostoru domačih.

Urugvajec bi lahko v nadaljevanju zadel še enkrat, toda njegov udarec z glavo je za las zletel preko prečke.