Zidane in Real spremenila načrte

La liga 1. Maj 201911:37 > 12:03
Denis Doyle/Getty Images

Francoski strateg ni želel revolucije v slačilnici, zdaj pa je ne izključuje več. Vedno bolj je jasno, da bo poleti potreboval več okrepitev, kot je imel sprva v načrtu.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Zinedine Zidane ima tega dovolj – gledati, kako večina njegovih igralcev ne odreagira na terenu, kot se od njih pričakuje. Od spodbudnih sporočil za igralce in opravičevanja njihove slabe igre je prešel na javno kritiziranje po porazu na Vallecasu. Francoz je po tekmi rekel ‘dovolj je’ in dal vedeti, da bo storil točno to, na kar ni želel niti pomisliti. Real Madrid potrebuje revolucijo v ekipi za naslednjo sezono. Zidane je prešel iz evolucije na revolucijo, ko je dojel, da samo s prevetritvijo ekipe v naslednji sezoni ne bo spremenil ničesar.

Stvari stojijo takole: 5 igralcev je že na listi za odpis – Bale, Ceballos, Marcos Llorente, Marco Asensio in Mariano. K temu je treba takoj dodati, da ima trener precej dvomov glede Marcela, Isca, Modrića in Krossa, tudi nekdo izmed njih lahko zapusti Galaktike. Tako je Zidane od prvotne ideje, da poleti zamenja štiri, največ pet igralcev moštva, zdaj primoran zamenjati skoraj polovico ekipe. Jasno je dal vedeti, da na Bernabeu potrebujejo svežo kri, za obnovitev ekipe, novo energijo, zagon in motivacijo.

Real Madrid, s Florenitnom Perezom na čelu, vidi idejo o Zidanovi revoluciji kot zelo pozitivno. To so sprejeli z velikim odobravanjem, saj gre za velikopotezne načrte kluba za naslednjo sezono. Hkrati pa to pomeni, da bo klub moral za okrepitve zapraviti neprimerno več, kot je bilo sprva v načrtu. Z Rodrygom in Militaom, že podpisanima, in Hazardom, praktično že zaključen primer, se bodo Galaktiki osredotočili na iskanje centralnega napadalca, ki bi igral ob Benzemaju (najraje Jović) in na igralca zvezne vrste, glavna kandidata za to mesto sta Pogba in Eriksen. Poleg tega, odvisno, kdo bo odšel, bodo Madridčani morali poiskati še levega bočnega branilca in še enega obrambno naravnanega zveznega igralca.

Gre za korenito spremembo, ki bi na dolgi rok morala prinesti uspeh. Predvsem potrebujejo motivirane igralce, ki bi v slačilnico prinesli zmagovalni duh, ki ga je Real izgubil po uspešnem zaključku sezone 2017/18. Zidane bo odgovoren za novo ‘rojstvo’, a zahteva revolucijo v slačilnici.