As: Zidane pripeljal Luko Jovića

La liga 4. Maj 20190:51 > 1:02
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Prvi je objavil El Mundo Deportipo, potrdil je madridski As. Luka Jović je od naslednje sezone naprej novi napadalec Real Madrida.

Po informacijah, ki jih je postregel časopis blizu kraljevemu klubu, bo Real za celoten prestop plačal 60 milijonov evrov. Od tega naj bil 48 milijonov končalo v Eintrachtu, za katerega je Jović igral dve sezoni, 12 milijonov pa Benfici po predhodnem dogovoru o posoji portugalskega in nemškega kluba. Pogodba bo podpisana za 6 let, kar samo po sebi govori, kako zelo pri Realu računajo na 21-letnega srbskega napadalca.

Za bivšega nogometaša Crvene zvezde je precej zanimanja pokazala tudi Barcelona, kasneje še Bayern, a povratnik na klop Galaktikov Zinedine Zidane je vztrajal, da eden najboljših mladih igralcev konča na Bernabeu. Tako je na koncu še vedno aktualni evropski prvak dobil bitko s svojim največjim tekmecem.

Jović je po dveh letih v Crveni Zvezdi in 12 golih na 42 tekmah leta 2016 odšel v Benfico, za katero je do leta 2017 odigral samo 2 tekmi. Posoja v Frankfurt je bila zadetek v polno – v dveh sezonah je na 51 tekmah dosegel 25 zadetkov. S tem bo Luka postal najdražji srbski nogometaš, aktualni rekorder je še vedno Nemanja Matić, ki je za 52,5 milijona evrov leta 2017 prestopil iz Chelseaja v Manchester United.