Real s premešano zasedbo do zmage proti Villarrealu

La liga 5. Maj 201918:06 > 18:21
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Real Madrida so na tekmi 36. kroga La Lige s 3:2 premagali Villarreal. Z dvema goloma se je izkazal Mariano Diaz.

Zinedine Zidane je na zelenico Santiago Bernabeua poslal premešano zasedbo, ki je bila v napadu zelo razigrana. Gostitelji so povedli že v 2. minuti, ko je prvo priložnost na tekmi izkoristil Mariano Diaz.

Veselje domačih ni trajalo dolgo. V 11. minuti je z roba kazenskega prostora natančno sprožil Gerard Moreno, ki je ugnal Courtoisa.

Real je po izenačenju zaigral bolj odločno in v 14. ter 19. minuti zapravil dve lepi priložnosti. Najprej je z roba kazenskega prostora zgrešil Dani Carvajal, nato pa je s solo prodorom navdušil Marcelo, ki pa ga je zaustavil vratar gostov.

Domači so v 40. minuti vendarle prišli do vodstva. Na pravem mestu se je znašel Jesus Vallejo, ki je za hrbet gostujočega vratarja pospravil odbitek.

V drugem polčasu so domači takoj prišli do povišanja prednosti. Dani Carvajal je podal z desne, v kazenskem prostoru pa se je vnovič izkazal Mariano.

Do konca obračuna so si tako eni kot drugi priigrali še nekaj priložnosti, končni rezultat pa je v 94. minuti z izjemnim golom postavil Jaume Costa.

Real Madrid na tretjem mestu za drugim Atleticom zaostaja za šest točk, Villarreal pa ima na 15. mestu pet točk prednosti pred Valladolidom, ki je trenutno s tekmo manj v coni izpada.