S kom se bo Barca tolažila po epski katastrofi?

La liga 10. Maj 201912:41 > 12:44
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Na Camp Nou so sanjali trojno krono, a Liga prvakov jim je znova spolzela med prsti. Po debaklu epskih razsežnosti na Anfieldu ni varna niti služba Ernesta Valverdeja niti številnih nogometašev. Kdo bo pa bo prestopil vhodna vrata in poskrbel za svež veter v katalonski slačilnici?

Po pisanju madridskega športnega dnevnika AS pri Barceloni pripravljajo konkretno “čistko”. Po neuspehu na Anfieldu, kjer je Liverpool slavil s 4:0, naj bi vrste katalonskega ponosa zapustilo kar deset nogometašev. Pestro pa ne bo zgolj na izhodnih vratih, temveč tudi na vhodnih.

Prestop Ajaxovega dragulja Frenkieja de Jonga je že potrjen. V Kataloniji načrtujejo, da bo mladi Nizozemec v prihodnjih letih skupaj z Arthurjem sestavljal ključni člen v vezni vrsti. A de Jong skoraj zagotovo, tako večina španskih medijev, ni edini, ki bo iz Ajaxa prestopil v Barcelono. Zelo veliko se govori o Matthijsu de Ligtu, ki je želja številnih evropskih velikanov.

V Barceloni še vedno niso pozabili niti Antoinea Griezmanna, ki naj bi zaostril konkurenco v konici napada. Francoz je bil pred časom že pred vrati kluba, na koncu pa ostal pri Atleticu, toda katalonski mediji ga znova vidijo kot vse bolj resnega kandidata za prihod.