Atletico razpada? Odhaja tudi Griezmann!

La liga 14. Maj 201922:01 > 22:20
Getty Images

Antoine Griezmann je sporočil vodstvu Atletica, da odhaja iz Madrida. Premik v Barco?

Lars Baron/Getty Images

Antoine Griezmann bo v soboto odigral svojo zadnjo tekmo v dresu Atletica Madrida. Klub in soigralce je že obvestil, da poleti odhaja. Vse kaže na Barcelono.

Francoski napadalec je na srečanju z Diegom Simeonejem in predsednikom Miguelo Angelom Gilom Marinom potrdil svojo odločitev, da zapušča Wando Metropolitano.

Spomnimo, da Griezmannova odkupna klavzula v tem trenutku znaša 200 milijonov evrov po novi pogodbi, ki jo je podpisal lani, 1. julija pa bo cena padla na 120 milijonov evrov. Tako bodo Rojiblancosi prejeli 96 milijonov evrov od prodaje, saj 20% pripada Real Sociedadu po pogodbi od prodaje Atleticu, Sociedad torej dobi preostalih 24 milijonov evrov.

Pred nekaj dnevi je Simeone še zatrdil, da je Griezmann nakazal svoj namen ostati v klubu, vseeno je bil njegov odhod nekaj, kar so se bali. Zato, raje kot bi se šli igro manipulacije kot lansko poletje, so vodilni pri Atleticu želeli slišati Antoina samega, bo ostal ali ne.

Svetovni prvak je bil na srečanju iskren in je priznal svoja občutja, da se njegova pot pri Atleticu končuje. Zahvalil se je klubu za vso naklonjenost, ki jo je dobil vse od prihoda iz Real Sociedala leta 2014, kot tudi za ves trud, ko so ga želeli obdržati na Wandi, a Francoz pravi, da potrebuje nov izziv.

Medtem, ko se Griezmann pogaja z Barcelono, bo Atleticova revolucija klopi poleti vsebovala tudi nadomestitev ‘zvezde v odhodu’ in stalnega strelca zadnjih nekaj sezon. To ne bo lahka naloga.