Valverde: Ne razmišljam o prihodnosti

La liga 25. Maj 20192:55 > 2:55
Aitor Alcalde/Getty Images

Trener Barcelone Ernesto Valverde meni, da se je v zadnjih tednih preveč govorilo o njegovi prihodnosti. Valverde trenutno razmišlja le o finalu kraljevega pokala.

Barcelona bi lahko v soboto prišla do dvojne krone, kljub dominaciji na domačih zelenicah pa kritike na račun Ernesta Valverdeja ne pojenjajo. Glavni razlog zato je ne zgodovinska katastrofa v polfinalu lige prvakov, v katerem je Liverpool doma nadoknadil tri gole zaostanka in katalonski ponos ponižal s 4:0.

Predsednik kluba Josep Maria Bartomeu je že večkrat poudaril, da ima Valverde popolno podporo klubskega vodstva, na petkovi novinarski konferenci pa je tudi Lionel Messi izrazil željo, da Valverde ostane na Camp Nouu.

Ne razmišljam o prihodnosti,” je povedal trener španskih prvakov in nadaljeval: “Trenutno želim razmišljati le o finalu pokala. Vsak dan prinaša nove bitke. Če pogledate k preostalim klubom, vidite, da smo vsi trenerji del istega šova. Vsi imamo vzpone in padce. Poglejte, kaj se je zgodilo v Real Madridu. Trener mora sprejeti odgovornost za rezultate, a vam zatrjujem, da ne čutim dodatnega pritiska. Vem, da me uprava podpira.

Tekma med Barcelono in Valencio v finalu kraljevega pokala je na sporedu v soboto ob 21. uri.