Bartomeu: Ni kriv Valverde

La liga 26. Maj 20191:21 > 1:32
Shaun Botterill/Getty Images

S porazom v finalu kraljevega pokala je Barcleona prekinila svojo štiriletno vladavino v tem tekmovanju. Tisto, kar navijače blaugrane najbolj boli, je dejstvo, da je bil klub še mesec nazaj z apetiti po trojni kroni, sedaj pa so le pri eni. Za tak scenarij večina krivi trenerja, Ernesta Valverdeja.

Takoj po porazu proti Liverpoolu se je Valverdeju stolček začel pošteno tresti, poraz v pokalu pa je dolil še nekaj olja na ogenj.

Če bi me vprašali, ali raje izgubim v finalu ali četrtfinalu, bi raje izbral finale. Enako je z ligo prvakov, raje izgubim v polfinalu, kot četrtfinalu. Imeli smo pričakovanja, nismo jih izpolnili, lahko pa vseeno proslavljamo naslov v ligi,” je včeraj povedal Valverde.

Oglasil se je tudi predsednik kluba, Josep Maria Bertomeu in dal šefu stroke svojo polno podporo: “Ta poraz ni njegova krivda. Valverde ima veljavno pogodbo in je še zmeraj naš trener. O naslednji sezoni bomo še spregovorili, a sedaj ni čas za to. Osvojili smo ligo, kar je zelo pomembna stvar. Vsekakor se ne strinjam s trditvami, da je sezona neuspešna.