Junijska čistka v Barceloni

La liga 27. Maj 201919:08 > 19:54

Bliža se junij, Barca bo pred vrata postavila kar nekaj nogometašev, na katere ne računa več.

Matthias Hangst/Getty Images

Barca se želi okrepiti, a za nove moči mora najprej narediti prostor.

Kar nekaj zanimivih nogometašev je na nogometni tržnici in katalonski klub bo prisluhnil ponudbam in hkrati poskušal zastaviti igralce, na katere za naslednjo sezono ne računa več, ali pa igralci sami želiji iti in poiskati klub, kjer bodo dobili več priložnosti.

Cillessen (30) je že pred časom javno povedal, da želi oditi in več igrati. Govori se o ponudbi Benfice, a pri Barci vztrajajo, da ima Nizozemec pogodbo do leta 2021 in ga želijo zadržati. Njegov odhod bi prišel v poštev samo v primeru, da dobijo res dobro ponudbo (njegova odkupna klavzula je 60 milijonov evrov).

Coutinho (26) se resno spogleduje z odhodom, o čemer naj bi že obvestil vodilne v klubu in svoje agente, ki so presenetili vodstvo z zahtevo po srečanju zaradi te ‘stvari’, pa bo pri Barci odgovorili, da tukaj ni ‘nobene stvari’, pač pa da še naprej računajo na Brazilca, za katerega so sredi lanske sezone zelo globoko segli v mošnjo. Če bi se Coutinho res odločil oditi, bi njegova odkupna klavzula znašala preko 100 milijonov evrov, kar bi lahko plačali le Angleži in PSG. Ekipi, ki se najbolj zanimata za Coutinha sta Manchester United in Chelsea, a Londončani ne smejo trgovati 2 prestopna roka, Rdeči vragi pa ne igrajo v Ligi prvakov, kar stvar zaplete.

Malcom (22) je bil mladenič, na katerega je Barca stavila, ko ga je lani poleti pripeljala, pa se ni naigral. Interes zanj prihaja tako iz Anglije (Arsenal in Tottenham) kot iz Italije (Inter). Pri Blaugrani so zadovoljni z njegovim napredkom, so pa odprti za poštene ponudbe.

Rakitić (31) je v intervjuju za Mundo Deportivo jasno povedal, da želi nadaljevati v katalonski prestolnici. Hrvat ima pogodbo do leta 2021 in če odide, bo to zato, ker ga klub želi prodati. Gotovo je igralec, s katerim bi lahko konkretno zaslužili. Njegova klavzula znaša 125 milijonov evrov, kar je PSG že lani želel plačati. Parižani so še vedno zainteresirani, poleg njih pa po informacijah španskih časopisov še Manchester United, Bayern in Inter, ki si je včeraj zagotovil Ligo prvakov. Možnosti ne manjka.

Umtiti (25) želi nadaljevati v Barceloni, a je padel v drugi plan zaradi svojih težav s koleni, takrat pa je vskočil Clement Lenglet. Če bo na koncu prišel še De Ligt, na Camp Nou najbrž res nima več kaj iskati. Njegovo zdravstveno stanje je še vedno vprašljivo, čeprav je odigral nekaj zadnjih tekem. Še vedno pa trenira posebej, da si krepi kolena. Umitit je svojo pogodbo obnovil lani do leta 2023.

Rafinha (26) si mora najprej popolnoma opomoči in dobiti zeleno luč s strani zdravniške službe, kar se lahko zgodi v naslednjih 15 dneh, nato pa se lahko aktivirajo različni kontakti. Barca zanj ne more zahtevati več kot 25-30 milijonov, saj je preživel 6 mesecev na bolniški in mu ostane še eno leto do izteka pogodbe. Tudi za Rafinho bi bilo najbolje, da začne predsezono z novim klubom že v juliju.

Tukaj je še nekaj nogometašev, ki se bodo vrnili iz posoje in skoraj zagotovo poiskali nov klub: Andre Gomes, Curcurella, Denis Suarez, Palencia, Ortola, Douglas in Vermaelen.