Real potrdil nov prihod: V Madrid se seli Mendy

La liga 12. Jun 201921:31 > 21:36
Alex Grimm/Getty Images

Kraljevi klub po neuspešni sezoni pospešeno sestavlja ekipo, s katero bo trener Zinedine Zidane vnovič napadel vrh evropskega nogometa. Kot četrti se v Madrid seli Ferland Mendy.

Francoski reprezentančni branilec je z Realom podpisal kar šestletno pogodbo, ki bo veljala do 30. junija 2025. Navijači ga bodo na Santiagu Bernabeuu pozdravili 19. junija.

Mendy se najbolje znajde na položaju levega bočnega branilca. 24-letnik v višino meri 178 centimetrov, svojo kariero pa je začel pri Le Havru, pri katerem je za člansko ekipo igral med leti 2015 in 2017. Pred tem je bil tudi član akademije PSG-ja. Leta 2017 se je preselil k Lyonu, ki je takrat zanj odštel približno pet milijonov evrov.

Mendy je v dveh sezonah v dresu Lyona na 79 tekmah dosegel tri gole.

Njegov prihod potrjuje, da se pri Realu zavedajo, da se Marcelu počasi izteka čas. Brazilec na levi strani obrambe Reala kraljuje že 12 let, v minuli sezoni pa ni bil v vrhunski formi. O 31-letniku sicer že dolgo krožijo govorice, da bi se lahko preselil k Juventusu.

Višina odškodnine zaenkrat ostaja skrivnost, mediji pa ugibajo, da je Real za Mendyja odštel 48 milijonov evrov.

V sredo so navijači Reala pozdravili srbskega napadalca Luko Jovića, ob Srbu pa so Real okrepili še Eden HazardDiego Militao in Rodrygo Goes.