Barcelona dokončno obupala nad De Ligtom?

La liga 23. Jun 20199:07 > 9:20
Shaun Botterill/Getty Images

Španska Marca je razkrila, da je Barcelona zaradi previsokih finančnih pričakovanj odstopila od bitke za čudežnega dečka nizozemskega Ajaxa Matthijsa de Ligta. Slednji bo kariero skoraj zagotovo nadaljeval pri Juventusu.

19-letni kapetan Ajaxa je trenutno najbolj zaželeni branilec v Evropi, zato že dolgo časa poteka bitka za njegov podpis. V torek bo konec ugibanj, saj naj bi De Ligt takrat oznanil, kje bo nadaljeval svojo kariero. Marca je prepričana, da bo njegov novi klub italijanski velikan Juventus.

To pomeni, da je bitko izgubila Barcelona, ki je bila zelo dolgo osrednji favorit za ulov nadarjenega branilca. Katalonci so nad De Ligtom obupali zaradi spremenjenih pogojev njegovega tabora, ki ga vodi razvpiti Mino Raiola. Raiola je želel svojemu varovancu izposlovati kar 12 milijonov evrov neobdavčene letne plače.

Na te pogoje naj bi pristal italijanski prvak Juventus, ki je tako prepričal branilca. Odškodnina zanj bo znašala približno 70 milijonov evrov, s tem pa se bo uresničila tudi želja Cristiana Ronalda, ki je De Ligta na zaključnem turnirju Lige narodov povabil v torino.

Marca še poroča, da Barcelona ne bo iskala drugega osrednjega branilca, saj so pri katalonskemu velikanu prepričani, da je zasedba na tem položaju dovolj kakovostna (Gerard Pique, Clement Lenglet, Samuel Umtiti in Jean-Clair Todibo).

Juventus je v boju za De Ligta premagal tudi nesramno bogati PSG, ki je med vsemi zainteresiranimi klubi ponujal največ denarja, a je Nizozemca bolj pritegnil Juventusov projekt.

Španski mediji dodajajo, da se bo Barcelona zdaj zagotovo povsem osredotočila na bitko za Neymarja in Antoina Griezmanna. O želji Kataloncev, da oba prestopita na Camp Nou, smo poročali že v soboto.