"Messi je odgovoren za neuspehe Barcelone"

La liga 24. Jun 201912:19 > 12:19
David Ramos/Getty Images

Dobro poznani trener, nizozemec Louis van Gaal, je mnenja, da je za neuspeh Barcelone v Ligi prvakov v prvi vrsti odgovoren Messi.

Nizozemec, ki je katalonski klub vodil dvakrat, je poudaril, da bi se moral Argentinec bolj prilagajati moštvu.

Barcelona je v pretekli sezoni Lige prvakov izgubila v polfinalu proti Liverpoolu, kljub temu, da je slavila na prvi tekmi. Na finale najelitnejšega klubskega tekmovanja čakajo vse od leta 2015, ko so tudi nazadnje osvojili naslov.

“Nič ni bolj pomembno, kot imeti ekipnega nogometaša”, je dejal van Gaal za El Pais.

“Mislim, da bi se Messi moral vprašati, kako je mogoče, da že toliko časa ni osvojil Lige prvakov. Samo poglejte si Barcelono. Koliko lovorik je osvojila z najboljšim nogometašom na svetu? Enako je v Parizu pri Neymarju ter PSG. Lahko, da je Messi najboljši posameznik, njegova statistika je zares impresivna. Toda, res se mora vprašati. On je vsekakor odgovoren za neuspeh kluba, ki ima v svojem kadru več kot 30 nogometašev. Mora se prilagoditi ekipi in ne, da se ekipa prilagaja njemu.

Argentinec je v ponedeljek dopolnil 32 let. Trenutno z reprezentanco nastopa na Copa Americi.