Benfica potrdila: Atletico nudi 126 milijonov za Felixa

La liga 27. Jun 201910:06 > 10:28
Jan Kruger/Getty Images

Portugalska Benfica je objavila informacijo, da je prejela uradno ponudbo Atletica iz Madrida za svojega mladeniča Joaa Felixa.

126 milijonov se zdi, da je to ponudba, ki se jo enostavno ne da zavrniti, a mediji v Španiji pišejo, da bi Atletico rad za prestop plačal v nekaj obrokih, kar pa naj ne bi bilo ravno po godu upravi Benfice.

Joao Felix ima v pogodbi s portuglaskim klubom 120 milijonov vredno odkupno klavzulo in če eden izmed klubov to plača, kar je Atletico pripravljen storiti, potem se lahko prestop dejansko odplača po obrokih.

Portugalski dnevnik Record trdi, da je 19-letni nogometaš že obiskal Madrid, kjer se je dogovoril za osebne pogoje podpisa pogodbe, tako da se zdi, da je prestop praktično že dogovorjen.

Atletico še vedno čaka na prodajo Antoina Griezmann, ki ima v svoji pogodbi identično odkupno vrednost 120 milijonov evrov. Takoj , ko bo Griezmann odšel, bodo v Madridu lahko reagirali in odplačali Felixa.

Joao Felix je v minuli sezoni dosegel 20 zadetkov in 11 asistenc, mediji na Portugalskem pa ga vidijo kot naslednika Cristiana Ronalda