PSG je Neymarja ponudil Realu!?

La liga 6. Jul 201919:44 > 19:45
Buda Mendes, Getty Images Sport

Neymar naj bi se na vse pretege želel vrniti v Barcelono, toda Marca piše, da so odnosi na relaciji Pariz-Barcelona tako slabi, da Nasser Al-Khelaifi Brazilca ne želi prodati Kataloncem.

Da so odnosi med kluboma vse prej kot idlični, je namignil predsednik Barcelone Josep Bartomeu, ki je dejal, da PSG ne želi prodati Neymarja, ter da se s Parižani niso pogovarjali o morebitnem povratku Brazilca, nato pa dodal, da je po njegovem mnenju Ousman Dembele boljši igralec ter tisti, na katerem bodo gradili prihodnost.

Odnosi so se začeli krhati, ko je Barcelona poskušala pripeljati Marca Verrattija, PSG pa je odgovoril z aktiviranjem 222 milijonov evrov težke odkupne klavzule za Neymarja. Parižani so pred časom še poslabšali odnose, ko naj bi Ivanu Rakitiću ponudili zelo bogato pogodbo, ki ga čaka, v kolikor bo odšel iz Barcelone. Barcelona se je na drugi strani večkrat spogledovala z Adrienom Rabiotom, dokler je še bil član PSG-ja, zato niti ne čudi, da francoski prvaki Neymarja ne želijo prodati Barceloni.

S prihodom Leonarda na mesto športnega direktorja so se odnosi vsaj malenkost izboljšali, a Marca trdi, da Neymarjev povratek v Barcelono ne pride v poštev, čeprav se v francoski prestolnici zavedajo da se morajo rešiti Brazilca. Zaradi tega je PSG Neymarja ponudil Realu, ki je pred časom zanj ponudil 100 ilijonov evrov in Garetha Bala, vendar takrat ni dobil odgovora. Galaktiki so medtem pripeljali Edena Hazarda in Luko Jovića, zato mu trenutno nakup še enega “težkokategornika” nikakor ni prioriteta.

V Madridu bi v tem trenutku veliko raje videli, če bi jim PSG prodal Kyliana Mbappeja. Mladi Francoz vsaj letos menda še ne bo zapustil Pariza, toda pri Realu si nikakor ne želijo ponoviti Barcine zgodbe in se zameriti šejkom, saj želijo ostati prvi v vrsti, ko bodo pripravljeni prodati Mbappeja …