Griezmann: Čas je za nov izziv, čas je za Barco

La liga 13. Jul 20190:42 > 0:51
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Največja okrepitev Barcelone v letošnjem prestopnem roku Antoine Griezmann se je oglasil po kontroverznem prestopu iz madridskega Atletica v Katalonijo in odkril razloge odhoda.

“Ko sem bil še otrok, me je oče naučil, da noben vlak ne pride mimo samo enkrat. Zdaj je pravi trenutek za nov izziv v moji karieri. Končno se najine poti srečajo. Barve Barcelone bom branil z vso odločnostjo in predanostjo. To je naš trenutek, to je naša pot,” je Antoine Griezmann dejal za klubski Twitter.

Saga okoli prestopa enega od najboljših francoskih nogometašev iz Atletica v Barcelono je trajala več kot leto dni. Griezmann je bil že lani blizu Katalonije, vendar se je na koncu odločil ostati pri Atleticu, s katerim je podpisal novo pogodbo. Po koncu minule sezone je Francoz napovedal, da bo le zamenjal klubske barve, že nekaj časa je bilo jasno, da bo kariero nadaljeval pri Barceloni, a je do prestopa prišlo šele pred kratkim, saj je bilo v novi pogodbi zapisano, da s prvim julijem odškodninska klavzula iz 200 milijonov evrov pade na 120.

V Madridu so bili nemočni, vendar hitro napovedali tožbo, ker sta se Barcelona in Griezmann po njihovem mnenju že veliko pred prvim julijem dogovorila za prestop ter tako colchonerose oškodovala za 80 milijonov evrov.