Griezmann prispel: Komaj čakam trening z Messijem

La liga 14. Jul 20190:28 > 0:32
Alexander Hassenstein, Getty Images

Antoine Griezmann je končno v Barceloni. Tudi dobesedno se nahaja v Kataloniji. Francoski napadalec je v soboto prispel na Camp Nou, prva njegova obveznost pa je bilo fotografiranje v klubski prodajalni.

Katalonski klub je aktiviral odkupno klavzulo in Francoza odkupil za 120 milijonov evrov, ni pa izključeno, da bi na Camp Nou lahko prišel še Brazilec Neymar.

Komaj čakam, da vidim, kakšen je občutek z Messijem trenirati vsak dan. Igranje z njim v isti ekipi je neverjetno zadovoljstvo. Barcelona je izjemen klub, skušal mu bom pomagati, da ostane visoko ali pa da postane še boljši,” je dejal Griezmann.

Saga okoli prestopa francoskega nogometaša v Barco traja že več kot eno leto. Med rdeče-modre bi moral priti že lani, a se je odločil še nekoliko dlje ostati v Madridu, saj je pod nos dobil močnejšo ponudbo.

Griezmann je četrta okrepitev Kataloncev letošnjega poletja. Pred njim so se v Katalonijo preselili Frenkie de Jong, iz Valencije je prišel Neto, iz Atletic Mineira pa Brazilec Emerson.

Sijajni francoski napadalec bi moral okrepiti napad z Leom Messijem in Luisom Suarezom, saj je v zadnjih petih letih za Atletico Madrid na 257 tekmah mrežo zatresel 133-krat ter še 50-krat podal.