Japonski Messi navdušil na treningu Reala

La liga 15. Jul 201910:21 > 10:27
Getty Images/Alessandra Cabral

Takefusa Kubo, 18-letni Japonec, je s svojo igro in obnašanjem na treningu Reala navdušil vse. Njegova tehnika in hitrost sta jemali dih navijačem pa tudi članom strokovnega štaba giganta iz Madrida.

Takefusa Kubo, ki je osnovno nogometno izobraževanje  opravil pri Barceloni, se je pred letošnjo sezono preselil v Madrid. Španski mediji so poročali, da je Real za hitronogega napadalca plačal dva milijona evrov odškodnine.

Kubo je letos debitiral za člansko izbrano vrsto in na obračunu proti El Salvadorju (v igro je prišel v 67. minuti) postal drugi najmlajši igralec, ki je kdajkoli zaigral za Japonsko.

Japonec je za Tokyo odigral 30 tekem, dosegel šest zadetkov in dodal štiri podaje, v dresu Yokohame Marinos pa se je v šestih nastopih enkrat vpisal med strelce.

“Japonski Messi”, kot so ljubitelji nogometa poimenovali Kuba, ko je še obiskoval akademijo Barcelone, bo v naslednji sezoni igral za B ekipo Madridčanov, čeprav ni izključena možnost, da bi občasno lahko dobil priložnost tudi v prvem moštvu kraljevega kluba.