Tudi Barcelona ima svojega Japonca, prišel je Abe

La liga 16. Jul 201912:31 > 12:46
Stanley Chou/Getty Images

Barcelona je za 1,1 milijona evrov kupila japonskega bisera Hirokija Abeja, ki že ima tri nastope za člansko reprezentanco.

Hiroki Abe je doslej igral za Kashimo, za katero je v japonski ligi nastopil na 48 tekmah in dosegel štiri gole. Leta 2018 je bil proglašen za najboljšega mladega nogometaša japonske lige. Abe je za Japonsko igral tudi na Copi Americi.

Katalonci so 20-letniku ponudili štiriletno pogodbo, v katero je zapisana tudi odkupna klavzula v višini 40 milijonov evrov. Če bo Abe postal član prve ekipe, se bo klavzula zvišala na 100 milijonov. Abe bo kariero pri Kataloncih začel v drugi ekipi, hkrati pa bo postal drugi Japonec v La ligi, saj je Real pred tem pripeljal Takefuso Kuboja.