Valdes se je vrnil v Barcelono

La liga 19. Jul 201915:33 > 16:00
Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Upokojeni španski vratar Victor Valdes se je vrnil v "svoj" klub. 37-letnik se bo preizkusil v vlogi trenerja in bo v La Masii vodil mladinsko ekipo.

Nekdanji vratar Barcelone in nato tudi Manchester Uniteda je pred kratkim pridobil licenco za vodenje mladih nogometašev, do danes pa je trenerske izkušnje nabiral v Moratalasu, ki igra v peti španski ligi.

Valdes La Masio dobro pozna, saj je tudi sam obiskoval to cenjeno akademijo, Barcelona pa z njegovo vrnitvijo nadaljuje z vračanjem svojih nekdanjih zvezdnikov v klub.

Valdes je sicer za prvo ekipo Barcelone debitiral v sezoni 2002/03, ko je Katalonce vodil srbski strokovnjak Radomir Antić. Prav z Valdesom v vratih je Barca v sezoni 2003/04 osvojila svoj prvi naslov v La Ligi po šestih letih. V omenjeni sezoni je Valdes osvojil tudi nagrado Ricarda Zamore, ki jo prejme vratar z najmanj prejetimi goli. Za ekipo iz Camp Noua je odigral kar 539 tekem in osvojil šest naslovov v La Ligi in tri v ligi prvakov.

Barco je zapustil leta 2015, ko se je preselil v Manchester United, kjer pa je zabeležil le dva nastopa. United ga je nato posodil v Standard iz Liega, leta 2017 pa je prestopil v Middlesbrough, kjer je tudi končal s svojo kariero.

Legendarni vratar je bil tudi član španske reprezentance, kjer pa je bil v glavnem rezerva Ikerju Casillasu. S Španijo je sicer dvignil pokala za naslov evropskih in svetovnih prvakov.