Zidane odločen: Bale v klubu nima prihodnosti!

La liga 21. Jul 201911:33 > 11:37
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Valižan Gareth Bale je po besedah trenerja Zinedina Zidana blizu odhoda iz Real Madrida.

Real Madrid je danes s porazom začel s pripravami na novo sezono. V Houstonu je bil Bayern boljši s 3:2. Gareth Bale je celotno tekmo presedel na klopi, po tekmi pa je trener Zinedine Zidane objasnil zakaj se je to zgodilo.

Po tekmi je pred novinarji situacijo z Valižanom objasnil francoski trener in bil v svojih izjavah zelo jasen.

Povezano

“Ne gre za osebne zamere. Gareth je na seznamu igralcev, ki v klubu nimajo prihodnosti. Z njim in igralci na tem seznamu se pogajamo in jim poskušamo najti nove sredine. Lahko potrdim, da je njegov odhod skoraj gotov. Klub ima tri konkretne ponudbe.

Ne bom rekel, da bo klub zapustil že danes, a če bi se vsa pogajanja zaključila že jutri, ne bi imel ničesar proti. Tako bi bilo najbolje za klub in za igralca. Real mu bo omogočil odhod v klub, kjer bo lahko igral.

Jaz sem trener, jaz odločam, kdo ostane v klubu in kdo ga more zapustiti. Garethov status se v zadnjih mesecih ni spremenil. Igralcu je jasno, da ne bo igral,” je dejal Zidane. Mnogi navijači so s takšno odločitvijo zadovoljni, veliko pa je tudi takšnih, ki menijo, da bi Real moral biti bolj spoštljiv do Balea, ki je klubu prinesel veliko pomembnih lovorik.

Bale je iz Tottenhama prišel leta 2013 za takrat rekordno odškodnino visoko 94 milijonov evrov.

Bil je član najtrofejnejše generacije v zgodovini evropskega nogometa v Realu, hkrati pa je z galaktiki trikrat zapored osvojil Ligo prvakov. Ob zadnjem naslovu je bil proti Liverpoolu tudi glavni junak.

Po poročanju nekaterih medijev naj bi se zanj zanimali Tottenham, Manchester United in PSG. Največji problem pri vsem tem pa naj bi bila zelo velika plača, ki jo ima Gareth Bale.