Uradno: Ben Yedder v Monacu, Lopes v Sevilli

La liga 13. Avg 20195:28 > 14. Avg 2019 17:25
Aitor Alcalde, Getty Images

Že v torek smo poročali, da bo Wissam Ben Yedder v prihodnje nosil dres Monaca, v sredo pa so v klubu iz kneževine prestop tudi uradno potrdili. Nekdanji napadalec Seville je z Monacom podpisal petletno pogodbo.

29-letni Francoz je imel v pogodbi z andaluzijskim velikanom odkupno klavzulo v višini 40 milijonov evrov. V tem prestopnem roku sta ga lovila tudi PSG in Manchester United, Monaco pa je bil edini, ki je to klavzulo tudi aktiviral in na koncu realiziral velik prestop.

Za napadalcem je sicer najuspešnejša sezona v karierai. Ben Yedder je v preteklem tekmovalnem letu v La Ligi na 35 tekmah zabil 18 golov in vpisal še devet asistenc.

Francoski reprezentant je za Sevillo igral vse od leta 2016, ko je v La Ligo prestopil iz Toulousa. V sklopu tega prestopa se iz Monaca v Sevillo seli napadalec Rony Lopes.

23-letni portugalski reprezentant je v pretekli sezoni v Ligue 1 odigral 29 tekem in dosegel štiri gole ter dodal še dve asistenci. Tudi on je z novim klubom podpisal petletno pogodbo.

Sevilla je v tem prestopnem roku zelo aktivna. To je bila že 12. okrepitev, zato bo zanimivo videti, kako bodo Andaluzijci delovali v prvih krogih La Lige.