Real na Balaidosu do zmage z igralcem manj

La liga 17. Avg 201918:35 > 18:37
Octavio Passos, Getty Images Sport

Real Madrid je sezono v la ligi začel z zmago 3:1 na Balaidosu. Celta iz Viga je "padla" kljub temu, da je skoraj cel drugi polčas Real igral brez izključenega Luke Modrića.

Zinedine Zidane je srečanje začel  z napadalno trojico Vinicius – Bale – Benzema, zadnja dva sta sodelovala pri prvem zadetku na tekmi, ko je Valićan podal z leve strani, Francoz pa dosegel prvi gol za “galaktike” v sezoni 2019/2020.

Celta je v zadnji minuti prvega polčasa izenačila, nogometaši Reala so se sprijaznili, da bodo krenili s sredine, sodnik pa je tekmo zaustavil, saj so mu iz VAR sobe javili, da so nogometaši iz Galicije zadetek dosegli po prepovedanem položaju.

Gostje so v 55. minuti doživeli šok, ko je Luka Modrič zaradi nevarne igre s podplatom dobil kar neposreden rdeč karton. Hrvatu se je to v la ligi zgodilo sploh prvič!

Kot da bi to dodatno spodbodlo Madridčane, ali pa uspavalo domače, je Real zatem povsem zagospodaril na igrišču ter v 61. minuti dosegel nov gol. In to kakšen! Toni Kroos je sprejel žogo kakšnih 30 metrov od vrat ter se nekoliko z leve strani odločil za strel, ki se je od prečke katapultiral v mrežo za 2:0.

Zadnji “žebelj v krsto” domačih je z zadetkom v 80. minuti zabil Lucas Vazquez. V la ligi je svoj debut dočakal tudi srbski napadalec Luka Jović. Poraz Celte je z golom v 91. minuti ublažil še en debitant, 18-letni Iker Losada.