Real praktično že uvrščen v četrtfinale pokala

La liga 4. Jan 201722:05 > 22:30
Denis Doyle/Getty Images

Madridski Real je na prvi tekmi osmine finala kraljevega španskega pokala doma s 3:0 premagal Sevillo, kar pomeni, da so evropski in svetovni klubski prvaki z eno nogo že uvrščeni med najboljših osem ekip tekmovanja. Varovanci Zinedina Zidana so srečanje odigrali brez zvezdnika Cristiana Ronalda.

Povratna tekma na stadionu Ramóna Sáncheza Pizjuána 12. januarja tako, bolj ali manj, ostaja le še formalnost, trener “galaktikov” Zinedine Zidane pa bo verjetno na povratni tekmi lahko spočil nekatere nosilce.

Igralci Reala so zmagovalca odločili že v prvem polčasu, ko sta v polno zadela James Rodriguez in Raphaël Varane. Prvi je mrežo mrežo Andaluzijcev načel Rodriguez, ko je v 11. minuti z levico pomeril z roba kazenskega prostora in ob desni vratnici natančno ugnal Sergia Rica. Pol gola lahko prištejemo tudi Casemiru, ki je s svojo požrtvovalnostjo žogo Kolumbijcu pridobil.

Varane je gol dosegel z glavo po podaji Tonija Kroosa iz kota, izid prvega polčasa pa je Rodriguez postavil iz (malce dvomljivo dosojene) enajstmetrovke, potem ko je v kazenskem prostoru s pomočjo branilca Mariana padel Luka Modrić. Rezultat je do konca srečanja ostal nespremenjen.

Jutri bodo v osmini finala kraljevega pokala zaigrali tudi nogometaši Barcelone. Katalonce ob 21:15 uri čaka težko gostovanje v Bilbau na San Mamésu.