Real s stilom izenačil rekord Barcelone!

La liga 7. Jan 201714:42 > 14:47
Getty Images Sport/Gonzalo Arroyo Moreno

Nogometaši Real Madrida so zelo zanesljivo dosegli novo zmago v La ligi, ostali neporaženi v vseh tekmovanjih že 39 tekem in tako izenačili rekord Barcelone. Kraljevi klub je pred domačimi navijači s 5:0 ugnal Granado.

Nogometaši madridskega Reala so začeli silovito in hitro je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma. Prvi gol smo videli v 12. minuti, ko je zadel Isco, do konca polčasa pa je beli balet dosegel še tri gole. V 20. minuti je zadel Karim Benzema, v 27. minuti Cristiano Ronaldo, izzid polčasa pa je s svojim drugim zadetkom na srečanju postavil Isco. Potrebno je poudariti, da je bil Benzema pri drugem zadetku v prepovedanem položaju, a ta napaka sodnikov zagotovo ni vplivala na končni razplet tekme.

Real je bil tudi v drugem delu boljši nasprotnik, v 58. minuti pa je na Santiago Bernabeu odjeknila petarda. Peti gol za galaktike je dosegel Casemiro.

Real ima zdaj 40 točk, šest več od Barcelone, ki pa na tekmo 16. kroga še čaka. Granada je predzadnja z devetimi točkami. Galaktiki v naslednjem krogu gostujejo v Sevilli, Granada pa bo doma pričakala Osasuno.

Poglejte še preostale rezultate in lestvico La lige.