Atletico brez večjih težav proti Eibarju

La liga 7. Jan 201717:55 > 18:11
Denis Doyle, Getty Images Sport

Nogometaši Atletico Madrida so v gosteh v drugem polčasu le strli žilavi Eibar in se veselili zmage z 2:0.

Večji del srečanja so nogometaši Atletica poskušali z dolgimi in visokimi žogami v napad ter tako prihajali do priložnosti. V prvem polčasu zadetkov ni bilo, gostje so se vodstva veselili šele v 54. minuti, ko je z glavo zadel Saul Niguez. Niguez je bil v prepovedanem položaju, ki pa ga stranski sodnik ni označil. 22-letni Španec bi lahko že tri minute kasneje podvojil vodstvo Madridčanov, a je zapravil izvrstno priložnost.

V nadaljevanju srečanja so bili agresivnejši nogometaši Eibarja, ki so imeli nekaj priložnosti, a niso uspeli izenačiti. Sledila je kazen za domače, saj je Atletico v 74. minuti z zadetkom Antoina Griezmanna, ki je izkoristil asistenco Kevina Gameiroja.

To je bila deveta zmaga za Atletico v letošnji La ligi. Colchonerosi imajo po 17 odigranih tekmah 31 točk, a lahko do konca tega kroga spet padejo na šesto mesto. Eibar je s 23 točkami trenutno osmi.