Čudežni deček Odegaard na posojo k Heerenveenu

La liga 10. Jan 201722:37 > 22:47
Getty Images

Mladi Norvežan Martin Odegaard, ki je pred dvema letoma pri 16 letih z veliko pompa okrepil Real Madrid, odhaja na 18 mesečno posojo v nizozemski Heerenveen.

Martin Odegaard je čudežni norveški deček, ki je avgusta 2014 s 15 leti in 253 dnevi postal najmlajši debitant v članskih reprezentancah. Kmalu zatem se je zanj odvila prava bitka evropskih velikanov, ki jo je dobil Real Madrid, s katerim ima Norvežan sklenjeno pogodbo do junija 2021. Zaenkrat je za prvo ekipo galaktikov odigral le dve tekmi.

“To je priložnost, da pokažem, kaj lahko naredim. Zelo sem vznemirjen. Najpomembnejša stvar je moj razvoj, zato sem tu. Real je najboljši klub na svetu, toda imajo tudi najboljše igralce, zato sem se odločil, da pridem sem,” je povedal ob prihodu na Nizozemsko.

Nizozemska liga bi morala biti pravo okolje za izjemno nadarjenega Odegaarda, ki pri teh letih potrebuje predvsem igralne minute. Heerenveen je klub, ki je znan po dobrem delu z mladimi. S trenutno četrtouvrščeno ekipo nizozemskega prvenstva ima pogodbo sklenjeno tudi mladi slovenski up Luka Zahović, ki trenutno igra na posoji pri domačem Mariboru.