Messi z novo čarovnijo Barci prinesel četrfinale

La liga 11. Jan 201723:05 > 23:10
David Ramos, Getty Images

Barcelona se je z zmago s 3:1 na povratni tekmi Kraljevega pokala proti Athletic Bilbau uvrstila v četrtfinale. Junak zmage je bil Leo Messi, ki je spet sanjsko izvedel prosti strel.

Na prvi tekmi so Baski slavili z 2:1, ostali pa brez dveh pomembnih igralcev, ki sta dobila rdeči karton. Barca je pogumno in odločno krenila na povratni obračun in že po 48 minutah vodila z 2:0. Najprej je v 25. minuti v polno meril Suarez, zanj je bil to 100. gol v dresu Blaugrane, takoj na začetku drugega dela pa je najstrožjo kazen v zadetek pretvoril še Neymar.

Baski so se sicer tri minute kasneje prek Saborita vrnili v igro in na vidiku je bil podaljšek, s čimer pa se ni strinjal Messi. Argentinec si je v 78. minuti žogo nastavil za prosti strel in neubranljivo zadel za uvrstitev Barcelone v četrtfinale. Zanimivo, Messi je v letu 2017 dosegel tri gole, prav vse iz prostih strelov.