La liga 14. Jan 201718:05 > 18:07
David Ramos/Getty Images

Nogometaši Barcelone so v 18. krogu španske Primere vpisali enajsto zmago. Las Palmas je padel s kar 5:0, Atletico pa je z 1:0 ugnal Betos.

Luis Enrique se je po zelo natrpanem urniku odločil, da tokrat na klopi pusti Iniesto in Neymarja, dva izmed večjih adutov Blaugrane. Vseeno njegova ekipa ni imela težav z Las Palmasom, ki je domov odšel s petimi žogami v mreži.

Dvakrat je v polno zadel Luis Suarez, ki je svojo ekipo v 14. minuti popeljal v minimalno vodstvo, v 7. minuti nadaljevanja pa do drugega zadetka. V polno so merili še Leo Messi, ki je zadel na prav vseh tekmah v tem koledarskem letu, Arda Turan in Aleix Vidal, ki sta tako dobro izkoristila redko ponujeno priložnost.

Barca ima 38 točk, dve manj kot vodilni Real, ki pa ima v tem trenutku dve tekmi manj. Beli balet bo jutri igral proti Sevilli. Las Palmas ostaja osmi.

Danes je igral tudi Atletico Madrid, pri kateremu Jan Oblak še vedno ni v pogonu. Colchonerosi so proti Betisu povedli že v osmi minuti, strelec je bil Gaitan, to pa je bil tudi končni rezultat tekme.