Derbi na Pizjuanu po golu Jovetića Sevilli

La liga 15. Jan 20178:11 > 8:18

Sevilla in Real Madrid sta se v nedeljo srečala že tretjič v zadnjih 11 dneh. Po dveh pokalnih tekmah je tokrat sledil prvenstveni obračun na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, ki je šel z 2:1 v korist Andaluzijcev.

Galaktiki so letos v La Ligi dosegli sploh prvi poraz, to je bil sploh prvi poraz Galaktikov po 40 tekmah zapored.

Pri Realu je tokrat manjkal zvezdnik Gareth Bale, na razpolago pa sta bila trenerju Zidanu znova tudi Sergio Ramos in Lucas Vazquez.

Zanimivo, na zadnjih štirih prvenstvenih gostovanjih v Sevilli je Real kar trirkat izgubil. V lanski sezoni je četa Unaia Emeryja doma zmagala s 3:2.

To je bil absolutni derbi za naslov, v katerem je Sevilla dokazala, da je lahko resen pretendent za prvo prvenstveno lovoriko po letu 1946.

Po relativno dinamičnem prvem polčasu, a brez zadetkov, je Sevilla v drugem delu začela bolje. Franco Vazquez je v 47. minuti poskusil z desne strani od blizu, a meril nekoliko previsoko. V 54. minuti je, prav tako z desne, ustrelil Francoz, Wissam Ben Yedder, že v naslednjem napadu pa bi Cristiano Ronaldo skoraj izkoristil nesporazum dveh Sevillinih branilcev.

Getty Images/Matt Roberts

V 65. minuti pa prvi vrhunec tekme. Dani Carvajal je izkoristil napako obrambe in si žogo poslal naprej v kazenski prostor. Tam je bil pri njej le nekaj stotinik sekunde pred vratarjem Sergiom Ricom, ta ga je zrušil in sodnik Alejandro Hernandez je nemudoma pokazal na belo točko.

Igralci Seville so burno protestirali, Ronaldo pa je super zanesljivo zadel za 0:1. Takoj po vodilnem golu je trener Seville Jorge Sampaoli postafvil še bolj napadalno formacijo. V igro je namesto Franca Vazqueza vstopil Stevan Jovetić.

Potem pa je prišla prelomna 85. minuta in prosti strel Seville z desne strani. V kazenski prostor je strel poslal Pablo Sarabia, žogo pa je v mrežo s čudovitim strelom poslal Sergio Ramos. Očitno je pozabil, da ne nosi več dresa Seville, kajti strel je izgledal povsem nameren. Takoj zatem je imel priložnost še Jovetić, po napaki Casemira se je pred Keylorjem Navasom nato znašel še Vitolo, a zadetka ni dosegel.

Ko je že vse kazalo na remi, je Sevilla vse stavila v napad, kakšnih 20 metrov od gola se je rezervist Jovetić odločil za strel proti golu in Navasa ujel na napačni nogi. Sicer se je Kostaričan žoge še dotaknil s prsti, a je ta vseeno odromala v gol. Končni izid: Sevilla 2, Real Madrid 1!

Na lestvici La Lige ima sedaj Real, sicer s tekmo manj, le še točko več od Seville, Barcelona pa na tretjem mestu zaostaja za dve točki.