Valencia končno zmagala

La liga 15. Jan 201713:56 > 13:58
Getty images/Manuel, Queimadelos Alonso

Nogometaši Valencije so končno prišli do zmage v španskem državnem prvenstvu, potem ko so na zgodnji nedeljski tekmi premagali Espanyol z 2:1. Po dolgih osmih krogih je tako Netopirjem le uspelo razveseliti svoje navijače in se na ta način oddaljiti od t.i. cone izpada.

Na Mestalli se je zbralo nekaj manj kot 35 tisoč navijačev, Valencia pa je povedla prek Martina Montoyje v 17. minuti tekme, nato pa je zmago v 73. minuti potrdil Santi Mina. Pet minut pred koncem tekme je David Lopes sicer znižal zaostanek gostov iz Barcelone in vnesel nemir med navijače Valencije, toda domačini so tekmo vseeno rutinsko pripeljali do konca.

Valencia se še naprej drži tik nad cono izpada, ima štiri točke več od Sportinga iz Gijona, Espanyol pa je porazu navkljub ostal na 11. mestu, saj ima sedem točk več od Netopirjev.

Ekipa iz Barcelone je bila poražena drugič v zadnjih treh krogih. Valencia bo v naslednjem krogu gostovala pri Villarrealu, medtem ko Espanyol doma čaka obračun z Granado.