Barca končno do zmage v San Sebastianu

La liga 19. Jan 201722:47 > 22:50
getty images/david ramos

Danes sta bili odigrani še drugi dve četrtfinalni tekmi španskega Kraljevega pokala. Barcelona je po nizu slabih rezultatov na Anoeti uspela priti do zmage proti Real Sociedadu, Atletico Madrid pa se je doma poigral z Eibarjem.

Barcelona je na Anoeti nazadnje slavila leta 2007, ko sta za zmago zadela Iniesta in Eto’o, od takrat je na tem stadionu dvakrat remizirala in dvakrat izgubila. Edini gol na današnji tekmi je bil delo Brazilca Neymarja, ki je v 21. minuti izkoristil najstrožjo kazen. Za krilnega napadalca Barce je bil to že štirinajsti zadetek v tem tekmovanju, več od njega (odkar se je Neymar pridružil Blaugrani) jih ima zgolj Leo Messi.

Atletico Madrid je imel nekoliko lažje delo in je z zadetki Griezmanna, Corree in Gameira premagal Eibar.

Že včeraj je Celta presenetila na Santiagu Bernabeu (2:1), Alaves pa je v gosteh z 2:0 ugnal Alcorcon.

Povratne tekme bodo odigrane čez en teden.