Suarez: Neymar je storil vse, da bi se vrnil nazaj

La liga 4. Sep 201921:16 > 21:41
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Nogometaš Barcelone Luis Suarez je dejal, da je Neymar še vedno mnenja, da je najboljša odločitev za nadaljevanje svoje kariere povratek v katalonsko prestolnico, pa čeprav do dogovora med Barcelono in PSG-jem ni prišlo.

Neymar je v tokratnem poletnem prestopnem roku spet predstavljal najbolj vroče železje v ognju, potem ko je jasno izrazil, da se želi vrniti v Barcelono in oditi iz vrst francoskih prvakov.

Neymarjev potencialni prestop v Barco je dvignil veliko prahu, iz dneva v dan pa so nogometni mediji po svetu poročali o novih dogajanjih in zapletih okoli njegovega povratka v Barco, ali pa prestopa v Juventus ali Real Madrid.

Številni nekdanji nogometaši so izrazili mnenje o karieri Neymarja, nekateri so ga nagovarjali, naj pride v Barco, drugi naj se preseli v Madrid, vsi pa so se strinjali, da mora oditi iz Paris Saint-Germaina. Tudi Marco Verratti, soigralec brazilskega nogometaša pri PSG-ju je dejal, da “ni treba, da klub zadržuje nekoga, ki noče biti tu.”

Selitev v Pariz je bila želja Neymarja, ki je takrat želel stopiti iz sence Lionela Messija, a je bilo hitro jasno, dabi bilo bolje, če bi ostal v napadalnem trojčku “MSN”, ki je skupaj dosegel kar 270 golov.

“Zdaj, ko je saga mimo lahko rečem, da je bilo zares težko. Neymar je šel skozi težko obdobje, želeli smo mu dati čas in izkazati spoštovanje. Z njim smo se pogovarjali, ko je prvič želel zapustiti Barco. Leo in jaz sva mu dejala, da nikoli ne bo našel boljšega kluba, niti da ne bo imel večjih možnosti za osvojitev Zlate žoge. On je sprejel odločitev, za katero je mislil, da je najboljša. Dve leti kasneje je bila njegova odločitev ta, da je storil vse, kar je v njegovi moči, da bi se vrnil nazaj v Barco,” je dejal Luis Suarez.