Bale: V Realu nisem srečen, ampak sem profesionalec

La liga 5. Sep 201919:50 > 20:03
Harry Trump/Getty Images

Nogometaš Real Madrida Gareth Bale se trenutno pripravlja na reprezentančno akcijo, v kateri se bo Wales srečal z Azerbajdžanom in Belorusijo. Prvi zvezdnik Walesa je ob tej priložnosti spregovoril z otoškimi mediji in deloma razkril, kaj se je poleti dogajalo v Realu.

Za Balom je turbulentno poletje. Dolgo časa je delovalo, da se bo Valižan poslovil od španske prestolnice, a je na koncu ostal v Realu, ki je preprečil Balovo selitev na Kitajsko.

Konec zadnje sezone je bil težek za celotno tekipo. Ne morem vam reči, da sem srečen, a vsaj igram. Ko igram, sem pravi profesionalec in dam od sebe vse kar lahko. To velja tako za klub kot za reprezentanco.Prepričan sem, da bo tudi zimski prestopni rok razburkan. Vaša vprašanja bi morali nasloviti na klubsko vodstvo, a mi je razumljivo, da jih postavljate tudi meni. S klubom bomo prišli do nekega zaključka,” je povedal Bale.

Valižan je sicer novo sezono v La Ligi začel odlično in proti Villarrealu dosegel dva gola. Madridčani so sicer na omenjeni tekmi remizirali (2:2).

Med pripravami sem trdo delal, čeprav so se v javnosti širile različne zgodbice. To niti približno ni bil najslabši trenutek moje kariere, čeprav je za mano težko obdobje. Vedno se trudim in za trud si vedno nagrajen. Zaradi trdega dela sem sezono začel dobro. Za mano so dobre priprave, čeprav nisem veliko igral. Stvari v nogometu se lahko hitro povsem obrnejo. Vse je stvar trenutka.

Wales v tem premoru čakata zelo pomembni kvalifikacijski tekmi za Euro 2020. Po junijskih porazih z Madžarsko in Hrvaško mora Wales proti Azerbajdžanu in Belorusiji nujno zmagati.