Perez: Lewandowski, Mbappe in Pogba so misija nemogoče

La liga 12. Sep 20199:24 > 9:36
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Predsednik Real Madrida Florentino Perez je na skupščini kluba govoril o minulem prestopnem roku in obrazložil, zakaj so nekatera pogajanja za igralce padla v vodo.

Prvi človek madridskega Reala Florentino Perez je dejal, da je klub želel v svoje vrste pripeljati Paula Pogbaja, a da ga Manchester United enostavno ni želel prodati.

“Obstajajo igralci, ki so nedosegljivi, ker jih njihovi klubi ne želijo prodati. Takšen primer smo imeli tudi z Robertom Lewandowskim, za katerega smo se leta in leta pogajali, a ga niso želeli prodati. On nima odkupne kčavzule in ni načina, da ga lahko kupimo, če ga klub ne želi prodati. Podoben primer je Pogba. Ni načina, da bi ga lahko pripeljali. Ko bo igralec naprodaj, bomo takoj krenili po njega,” je dejal Perez.

Eden izmed članov skupščine je dejal, da bi lahko Real kupil kakšnega drugega Francoza, kot naprimer Kyliana Mbappeja: “Seveda se zanimamo tudi za tega francoskega nogometaša. Šli bomo po njega, a tudi tu je težava, saj nam ga ne želijo prodati.”

Perezu nekateri še vedno zamerijo, da po prodaji Cristiana Ronalda ni pripeljal adekvatne zamenjave: “Imamo devet igralcev, ki so nominirani za Zlato žogo in moštvo, ki je vredno več kot 1,2 milijarde evrov. Lani težava ni bila odhod nekaterih igralcev, temveč je bila problematična mentaliteta. Letos smo pripeljali izjemno pomembne igralce, kot je Eden Hazard, lani najboljši igralec Premier lige.”