Messi: V delo trenerja se ne vmešavam

La liga 12. Sep 201910:40 > 10:53
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaš Barcelone Lionel Messi je v obširnem intervjuju za špansko Marco spregovoril o vseh aktualnih temah.

Argentincu se pogodba s katalonskim velikanom izteče leta 2021, ugibanja o njegovi prihodnosti pa so že v teku.

Klavzule in denar so zame nepomembne. Zame je pomembno le to, da klub sestavlja zmagovalni projekt. To je trenutno očitno. Zaenkrat se o podaljšanju pogodbe še nismo pogovarjali. Pogajanja bi vodil moj oče, ki pa mi zaenkrat še ni povedal, da bi se karkoli dogajalo. Lahko vam torej zatrdim, da pogajanj še ni bilo,” je povedal Messi.

Vstop v sezono zaenkrat še ni zaskrbljujoč, a vsekakor ni prijeten. Imeli smo ogromno težav s poškodbami, to ni bilo normalno. Že na naslednji tekmi moramo zaigrati na polno,” je o začetku sezone 2019/2020 povedal Messi.

Glavni projekt Barcelone v tej sezoni je vsekakor naslov v ligi prvakov. V elitnem tekmovanju so Katalonci zadnjič slavili 2015, tudi Messi pa že nestrpno pričakuje lov na prestižno lovoriko.

Od zadnjega naslova v ligi prvakov je preteklo ogromno časa in priznam, da bi rad do konca kariere osvojil še kakšnega. Nikakor pa za uspehe v Evropi ne želim žrtvovati prvenstva. Nauk zadnje sezone je ta, da moramo na vsaki tekmi doseči gol.

Messi se je dotaknil tudi največjih tekmecev v Španiji in v Evropi.

Atletico je sestavil dobro in močno ekipo. Kupili so dobre igralce. Tudi Real je s prihodom Hazarda ogromno pridobil. V Evropi bosta najnevarnejša Juventus in Manchester City. Evropski klubi so močni, čaka nas napeta liga prvakov.

Za konec je Argentinec odločno zatrdil, da nikdar ni vplival na sestavo ekipe in na to, kdo bo na kakšni tekmi zaigral.

Na to sem se že navadil. Ljudje govorijo marsikaj. Ko govorijo, da sestavljam ekipo, lažejo. Nimam vpliva na okrepitve, trenerje… Nekateri trdijo, da to počne moj oče. Tudi to je laž. Govoricam sicer ne posvečam svojega časa. Sam vem, kaj je res. Vem, kaj je moje delo. V delo drugih se ne vmešavam.”